Orbán Viktor nem hajlandó tárgyalni az EU-val az orosz olaj embargójáról
A miniszterelnök ezt levélben közölte az uniós állam- és kormányfőket tömörítő testület elnökével.
A miniszterelnök ezt levélben közölte az uniós állam- és kormányfőket tömörítő testület elnökével.
Az Adria-kőolajvezeték horvátországi szakaszán most épp komoly kapacitásszűkület van. Hogy az olajat egyáltalán fel tudjuk pumpálni az Adrián keresztül, ahhoz először tengeren kell beszerezni az árut, ami jelen állás szerint szintén túl nagy kihívásnak tűnik, magyarázták az olajtársaság szakági vezetői egy háttérbeszélgetésen. Viszont a vállalat felkészült a nyaralási szezonnal borítékolhatóan megugró forgalomra a benzinkutakon, és azt mondják, nem lesznek a márciusihoz hasonló kígyózó sorok a töltőpisztolyoknál.
A környezetvédő szervezet csütörtök éjjel a Képviselői Irodaházra vetített óriási feliratot.
Igor Matovič szerdán nyújtja be javaslatát a kormánynak.
Stabil és fenntartható globális energiaellátást akarnak biztosítani a legfejlettebb ipari országokat tömörítő G7-csoport tagjai a fogyasztók számára megfizethető áron. Az Egyesült Államok újabb büntetőintézkedéseket jelentett be.
Bár a hétfőn megjelent hírek szerint Magyarország is beleegyezhet az Oroszországból érkező olaj embargójába, a kormány sietve cáfolta az értesüléseket. Itthon valóban kihívást jelenthetne az eddigi beszerzések megváltoztatása, még ha nem is akkora mértékben, ahogy a kormány és a Mol kommunikálja.
Mindez lényegesen gyorsabb tempót jelent, mint korábban kommunikálták.
Az Urals néven ismert orosz nyersolajfajta ára 20-30 dollárral a Brent referenciaár alatt van.
A német külügyminiszter már az időzítésről beszélt, a pénzügyminiszter óvatosabban fogalmazott.
Amerikai delegáció tárgyalt Venezuelában, hogy kipuhatolja: ha Biden elnök betiltja az orosz olajimportot, képes-e Latin-Amerika legnagyobb olajtermelője helyettesíteni azt. A Forbes szerint a válasz: nem.
Itt az újabb reakció Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen indított háborújára. A britek és az amerikaiak radikális megoldásával szemben ugyanakkor Brüsszel az ellátás diverzifikálásával váltaná ki az orosz gázszükségletet.
Oroszország piaci áron szállítja a kőolajat Fehéroroszországnak, és nem engedheti meg magának, hogy kedvezményt adjon belőle - jelentette ki Dmitrij Kozak, az orosz államfői hivatal helyettes vezetője újságíróknak Vlagyimir Putyin orosz és Alekszandr Lukasenko Szocsiban tartott pénteki tárgyalását követően. Korábban Minszk komoly kedvezménnyel kapott energiahordozókat Oroszoszágtól, ám lassan haladnak a két ország teljes uniójáról folyó tárgyalások.
Oroszország Magyarországot kárpótolta elsőként azért, hogy áprilisban szerves klórvegyületekkel szennyezett olaj érkezett a Barátság kőolajvezetéken Európa felé. Orosz források szerint Budapest már meg is kapta a pénzt.
Gerhard Schröder szerint Németországnak szüksége van az orosz gázra, olajra, de a ritka- és nemesfémekre is.
A régió üzemanyag-fogyasztására semmilyen hatással nem lesz az ukrán-orosz konfliktus a Mol Nyrt. szerint, és biztosak benne, hogy rendben érkezik majd az orosz olaj.